O webu

Už mě nebavilo psát jen do šuplíku, a proto jsem v roce 2011 vytvořil webové stránky. Aby nebyly tak graficky strohé, pomohla je svými milými kresbami zpestřit malířka Petra Chaloupková, za což jí samozřejmě patří nehynoucí dík.

Proč takový divný název: Atomová bylina? Jedná se o houževnatou a neúnavnou rostlinku, která přežila i jadernou apokalypsu a dokáže vyrůst kdekoliv. Podobně píši svá dílka kdekoliv a kdykoliv mě napadne, ničemu se nevyhýbám, proto jsem ho přijal za svůj.

Dílo není kompletní, protože některé prvotiny ze základní školy jsou opravdu pro silnější povahy. Přesto jsem si několik raných děl zařadit neodpustil, ale datum vzniku je raději zdůrazněno v poznámce pod čarou. Kromě vážně laděných kusů, se často jedná o humorné či humorizující rýmovačky nebo popěvky, neboť jak známo smích jest kořením života.

V červnu 2021 přibyla nová sekce Povídky, v říjnu 2021 sekce Fejetony a v lednu 2023 sekce Seriály.

Texty přibývají nepravidelně, podle toho jak je mi Múza nakloněna. Pro informování o novinkách lze využít RSS kanál, který se aktivuje ikonou ikona RSS v pravé liště ikon. Pokud nějaký text zaujme do té míry, že ho budete chtít otisknout nebo jinak použít, stačí poslat zprávu na e-mail uvedený v sekci Kontakt nebo zprávu na Facebooku a dohodneme podrobnosti.

Pro jazykové puristy: ne vše je napsáno technicky zcela správně dle pouček z učebnic. Tvorba radostná a oddychová je myslím důležitější, než úzkostlivá kontrola schématu rýmu.
logo

 

Proto tvořme pro radost!

 

František Papik